Вшанування пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу — Відділ освіти Добропільської РДА
  1. Главная
  2. Новини
  3. Вшанування пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу

Вшанування пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу

…ні Христос, ні Аллах,ні Будда не просіють наших кісток крізь зоряне решето, і Космос не буде ідентифікувати нерозумне людство, що десь там на маленькій планеті знищувало само себе. Л.Костенко18 травня 2019р.-75-ті роковини депортації кримських татар та інших народів Криму.

Учні Шилівської ЗОШ І- ІІІ ступенів приєдналися до всієї світової спільноти щодо вшанування пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу та продемонстрували солідарність в боротьбі за відновлення їхніх прав.

За ініціативи історичного гуртка «Минуле»( керівник Лукашова В.Я) 17 травня було проведено круглий стіл на тему «Чорний світанок 1844 - го»

На захід було запрошено учнів 5-11 кл.,вчителів.

Школярі дізналися про трагізм депортації корінного населення Криму. Присутні згадали жертв геноциду хвилиною мовчання. У ході круглого столу історики намагались розкрити аспекти депортації, а також труднощі повернення кримських татар на батьківщину; показали зв'язок між сутністю тоталітарних режимів і їх антинародною політикою, проявами якої є такі ганебні явища як геноцид і депортація.

Підкреслили важливу роль загальнолюдських цінностей: моралі, совісті, співчуття, віри, добра, готовності боротьби за свої права - у творенні колективної історичної пам’яті.

До уваги присутніх було представлено документальні відеоматеріали , розповіді очевидців, які розкривали страшну правду.

Переглядаючи кадри фільму « Хайарама», присутні відчули біль та страждання тих, хто був безпідставно звинувачений «батьком народів», кого відірвали від рідних домівок та вивезли за тисячі кілометрів.

Знищували не просто людей, а їх навколишнє середовище, культуру, реалії , та живучі за межами рідного краю, вони спромоглися зберегти свою ідентичність. Тому у фіналі зустрічі, разом з вчителями-мовниками діти читали вірші та тексти народних пісень кримських татар в українському перекладі, розповіли про захоплення українських класиків татарською культурою, а саме: Л. Українкою, М . Коцюбинським, І Франком.

Кримли повернуться! Повернуться! Вони обов’язково повернуться додому на вільну землю , яка до того часу буде по праву належати корінному народу.

Інші цікаві новини

(06277) 2-87-80
Зв’язок з нами
(06277) 2-87-89
Факс