Новий Закон України «Про повну загальну середню освіту» — Відділ освіти Добропільської РДА
  1. Главная
  2. Новини
  3. Новий Закон України «Про повну загальну середню освіту»

Новий Закон України «Про повну загальну середню освіту»

Новий Закон України «Про повну загальну середню освіту»


   18 березня 2020 року набув чинності новий Закон України «Про повну загальну середню освіту», в якому прикінцеві та перехідні положення визначають нові істотні умови праці.
Так, набрання чинності цим Законом є підставою для припинення безстрокового трудового договору з керівниками державних і комунальних ЗЗСО та педагогами, які отримують пенсію за віком, згідно з пунктом 9 частини першої статті 36 КЗпП — підстави, передбачені іншими законами. Такою підставою є частина друга статті 22, а саме: «Педагогічні працівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, працюють на основі трудових договорів, що укладаються строком від одного до трьох років».
   Очікується, що до 1 вересня 2020 року органами місцевого самоврядування та місцевими державними адміністраціями буде забезпечено створення районних, міських (районних у містах) центрів професійного розвитку педагогічних працівників шляхом реорганізації науково-методичних (методичних) установ (центрів, кабінетів), крім закладів післядипломної освіти, та організовано і забезпечено відбір працівників до зазначених центрів на конкурсних засадах.

Детальніше інформація за посиланням:https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2145-19


   Прикінцеві та перехідні положення нового Закону визначають нові істотні умови праці.

   Так, набрання чинності цим Законом є підставою для припинення безстрокового трудового договору з керівниками державних і комунальних ЗЗСО та педагогами, які отримують пенсію за віком, згідно з пунктом 9 частини першої статті 36 КЗпП — підстави, передбачені іншими законами. Такою підставою є частина друга статті 22, а саме: «Педагогічні працівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, працюють на основі трудових договорів, що укладаються строком від одного до трьох років». Крім того, згідно з нормами нового закону, робочий час педагогічного працівника включає час, необхідний для виконання ним навчальної, виховної, методичної, організаційної роботи та іншої педагогічної діяльності, передбаченої трудовим договором та/або посадовою інструкцією.

   До 01.07.2020 засновники державних і комунальних ЗЗСО зобов’язані припинити безстрокові трудові договори з: керівниками закладів та одночасно укласти з ними (за їх згодою) трудові договори строком на 6 років (з керівниками, які отримують пенсію за віком, — на рік) без проведення конкурсу педагогічними працівниками державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, яким виплачується пенсія за віком, з одночасним укладенням з ними трудових договорів строком на рік.

(06277) 2-87-80
Зв’язок з нами
(06277) 2-87-89
Факс